A jeśli nie chcę być przedsiębiorcą – jak przygotować się do rozmowy kwalifikacyjnej?

enter image description here Rozmowa kwalifikacyjna to sytuacja przez, którą każdy z nas przynajmniej raz w swoim życiu musi przejść. Ze względu na jej decydujący charakter powoduje zazwyczaj duży stres. Warto jednak zapanować nad zdenerwowaniem i podejść do tematu na chłodno. Odpowiednie przygotowanie i opanowanie pozwolą osiągnąć nam sukces i zdobyć wymarzoną pracę !

Po pierwsze strój.

Warto zwrócić szczególną uwagę na ubrania, w których planujemy się zaprezentować naszemu potencjalnemu pracodawcy podczas rozmowy. Strój powinien być formalny i elegancki tak, abyśmy sprawili dobre pierwsze wrażenie. Pamiętajmy jednak, że chcemy być postrzegani jako profesjonaliści. I tu uwaga kierowana szczególnie do Pań. Strój ma być elegancki, ale nie strojny. Nie przesadźmy zatem z ilością dodatków oraz jaskrawymi kolorami.

Po drugie –makijaż.

To również sprawa dotycząca Pań. Pamiętajmy, że zbyt mocny makijaż nie leży w dobrym tonie. Dlatego kolorowe cienie i mocne szminki zostawmy raczej na wieczorne spotkania ze znajomymi czy też randki z ukochanym. Jeśli nie wiesz jak dobrze zrobić makijaż, z pewnością dowiesz się tutaj.

Po trzecie warto zabrać ze sobą swoje dokumenty aplikacyjne.

Pomimo, iż zostały wcześniej dostarczone i wysłane pracodawcy warto mieć je ze sobą.

Po czwarte warto przećwiczyć w domu odpowiedzi na najczęściej zadawane podczas rozmów kwalifikacyjnych pytania. I po piąte – należy dowiedzieć się nieco, sprawdzić choćby podstawowe informacje dotyczące firmy, do której udajemy się na rozmowę. Rekruterzy lubią zorientowanych kandydatów, którzy potrafią rzeczowo odnieść swoje umiejętności i doświadczenie do sytuacji i branży, w której działa dane przedsiębiorstwo.


Author: ZRM

Promotor przedsiębiorczości, bloger, ojciec.