Wybór firmowego konta bankowego

enter image description here Gdy w końcu nadchodzi ten piękny moment życia, w którym stajemy się prawdziwym przedsiębiorcą, stajemy przed pierwszymi ważnymi wyborami. Jednym z nich, jest wybór konta bankowego, które przez najbliższe lata (o ile nie do końca działalności gospodarczej!) będzie nam służyć. W celu dokonania właściwego wyboru należy przeanalizować kilka czynników. Pamiętaj, że założenia konta jest praktycznie obowiązkowe jeśli prowadzisz biznes!

Darmowe konto bankowe?

Przede wszystkim trzeba pamiętać o tym, że skończyły się te czasy, w których wszystko było za darmo. Teraz trzeba się trochę przyłożyć, by nie musieć płacić. Najistotniejsze jest to, że bank posiada kilka produktów w ofercie, zatem musimy się jedynie dopasować do wymagań. Trzeba jednak podkreślić, że można jeszcze znaleźć w internecie oferty kont darmowych bez żadnych warunków. Można takie znaleźć np. w tym rankingu darmowych kont osobistych.

Czego szukać?

Konto bankowe daje nam dostęp do karty bankomatowej oraz bankomatów w Polsce. Warto przeanalizować, jakie rzeczy wiążą się z kartą, gdyż często jest tak, że trzeba pewną kwotę kartą wydać, by za nią nie zapłacić. Ważna jest także dostępność do bankomatów, by nie okazało się, że mamy konto z którego nie możemy wypłacić pieniędzy. Poza kartą warto zwrócić uwagę na dobry system bankowości elektronicznej – większość czynności będziesz wykonywać z domu, więc warto być przygotowanym na korzystanie z bankowości w domu. Jako przedsiębiorca często będziesz musiał też wykonywać różnego rodzaju przelewy (jakie są rodzaje przelewów – przeczytasz tutaj). Zwróć uwagę na koszty przelewów natychmiastowych, a jeśli planujesz rozliczenia walutowe także koszty przelewów SEPA i SWIFT.

Gdzie założyć konto?

Odwiedzając bank jego pracownicy powinni nam bardzo dobrze wytłumaczyć ofertę, jednak dobrze jest także przygotować się na taką wizytę i przeanalizować wszystko wcześniej. Rozsądne jest także przed dokonaniem ostatecznego wyboru porównanie oferty kilku banków, by mieć szersze spektrum wyboru. Najlepsze do porównywania ofert są strony zawierające rankingi, porównania i różnego rodzaju poradniki dotyczące ofert bankowych. Dzięki temu nie musimy sami szukać wad i zalet różnych ofert – ktoś zrobił to już za nas.

Jak prowadzić własną firmę?

enter image description here Aby firma dobrze prosperowała i przynosiła pożądany dochód, należy odpowiednio nią zarządzać. Dobrze prowadzone przedsiębiorstwo jest gwarancją odniesienia sukcesu na rynku. Jak zatem prowadzić działalność, aby systematycznie powiększać swoje zyski i rozwijać firmę?

Przede wszystkim należy dbać o jakość świadczonych usług. W dzisiejszych czasach konkurencja na rynku jest bardzo duża, więc potencjalni klienci raczej nie będą zainteresowani towarem wątłej jakości. Po prostu dbać należy o to, aby sprzedawany produkt (usługa) był dopracowany i dopieszczony w najdrobniejszych szczegółach. Kolejną bardzo ważną rzeczą jest stałe kontrolowanie rynku. Takie postępowanie pozwoli firmie nadążać za stale zmieniającymi się potrzebami klientów i dostosowanie do nich swojej oferty. To działanie jest niezbędne, gdyż konkurencja nigdy nie śpi. Należy także dbać o sprawy wewnętrzne firmy, a w szczególności o pracowników. Ich morale bardzo znacząco wpływa na funkcjonowanie firmy.

Kiedy wszystkie te warunki zostaną spełnione, można zająć się marketingiem. Skuteczna reklama własnego produktu jest równie ważna jak jego jakość. To w końcu dzięki niej klienci będą mogli trafić do usług przedsiębiorstwa.